podcast Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 001: Poznajmy się
Loading
/

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i dziecięcych 10 talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

Posłuchaj pierwszego – premierowego odcinka podcastu i poznaj nas, prowadzące podcast – Dominikę Łysio i Katarzynę Bieleniewicz.

W tym odcinku:

 • Opowiadamy o tym, jak powstał pomysł na ten podcast oraz w jaki sposób chcemy połączyć naszą wiedzę, doświadczenie i talenty
 • Podamy Ci solidne argumenty na to, dlaczego warto słuchać tego podcastu
 • Na koniec przedstawimy tematy, jakie będziemy poruszać czyli czego się możesz spodziewać

Podsumowanie odcinka

Dlaczego powstał podcast?

W pierwszej połowie 2019 roku nawiązałyśmy kontakt, a latem poznałyśmy się osobiście i taki pomysł wpadł nam do głowy. Kasia już nagrywa od dłuższego czasu i interesuje się rozwojem osobistym dorosłych. Szczególnie uwagę kieruje na mocne strony i w tych obszarach wspiera przedsiębiorców, menedżerów i osoby kreatywne.

Dominika ma dużą rodzinę i dorastające dzieci. Rodzicielstwo stało się kolejnym wyzwaniem, któremu musiała stawić czoła. Wiele czytała i interesowała się tematem rodzicielstwa. A że okazało się, że można to połączyć z talentami i mówieniem o tym w formie podcastów, to wtedy właśnie połączyły się nitki z Kasią.

W Polsce niewiele osób łączy wiedzę o talentach Gallupa z praktyką rodzicielską. Wybrałyśmy taką formę, bo obie lubimy rozmawiać, więc wreszcie będzie okazja się wygadać we wspólnym podcaście.

Nasz wspólny grunt to rozwój osobisty, odkrywanie talentów Gallupa, rozmowy o mocnych stronach i rodzicielstwie oraz opowiadanie o tym w formie podcastów. A że Polaków rozmowy długie mogą być, więc zapraszamy do słuchania.

Jakie osoby zapraszamy do słuchania?

Do słuchania zapraszamy dorosłych i dzieci, rodziców i nastolatków, a także nauczycieli, opiekunów i osoby zajmujące się młodymi osobami w szkole, poza nią i na uczelni.

Podcast ten jest dla tych wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o tym jak odkryć i rozwijać naturalny potencjał dużych i małych. Każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie.

Już dziś zachęcamy Cię do podzielenia się tematami, zagadnieniami, które są dla Ciebie interesujące, a o których chcesz byśmy porozmawiały. Napisz do nas korzystając z formularza kontaktu lub zostaw komentarz pod tym odcinkiem. Na pewno weźmiemy to pod uwagę.

Kim są prowadzące podcast?

Dominika Łysio

Prowadzi markę Tropiciele Talentów. Mieszka we Wrocławiu i wierzy, ze każdy jest utalentowany.

Dominujące talenty, o których wspominam w podcaście:

 1. Context- Kontekst
 2. Responsibility- Odpowiedzialność
 3. Relator- Bliskość
 4. Harmony- Zgodność
 5. Achiever- Osiąganie
 6. Ideation- Odkrywczość
 7. Analytical – Analityk
 8. Command- Dowodzenie

W naszym domu cztery z pięciu osób ma określone talenty, a najmłodszy jest obserwowany pod kątem talenty. Dominująca domena w domu rodziny Łysio to Budowanie Relacji i Wykonywanie.

Katarzyna Bieleniewicz

Certyfikowany Coach Gallupa. Żona i mama dwójki dzieci. Odkryła talenty całej rodziny, włączając w to rodziców i teściów. Prowadzi podcast Tuż przy uchu. Jest poszukiwaczem, lubi badać, chodzić po lesie i grać w planszówki. Dominująca domena w rodzinie Bieleniewiczów to Myślenie Strategiczne i Wywieranie Wpływu.

Moje dominujące talenty TOP 10:

 1. Individualization- Indywidualizacja
 2. Input- Zbieranie
 3. Futuristic- Wizjoner
 4. Empathy-Empatia
 5. Significance- Powazanie
 6. Maximizer- Maksymalista
 7. Strategic- Starteg
 8. Intellection- Intelekt
 9. Ideation- Odkrywczość
 10. Deliberative- Rozwaga
Jakie tematy będziemy poruszać czyli czego się możesz spodziewać?
 • O Instytucie Gallupa i o jego talentach, o tych 34 talentach co mają duzi i o 10 talentach, które można odkryć u małych. Wszystko w kontekście relacji dorosły-dziecko, albo rodzic- dziecko.
 • Opowiemy o 10 talentach dziecięcych- słowa talentu, sposoby na obserwację talentu oraz przykłady aktywności, które wspierają rozwój i praktykowanie.
 • Tematy, które mogą wspierać rodzicielstwo oparte o mocne strony, lepszą komunikację między pokoleniami.
 • Będziemy też rozmawiać + nasze recenzje – książki, czasopisma, filmy, konferencje – i dla dużych i dla małych. Bo ten podcast jest o talentach dużych i małych

Linki:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych ?

Dziękujemy!


6 komentarzy

CoachIt · 27 września 2019 o 11:31

Dziewczyny, świetny odcinek! Bardzo miło Was się słucha, z pewnością dacie dużą wartość i małym i dużym. Kibicuję i będę z pewnością słuchać, chętnie też podzielę się spojrzeniem z perspektywy nauczyciela.

  Katarzyna Bieleniewicz · 27 września 2019 o 15:10

  Dziękujemy!

  To pierwszy komentarz na stronie! Wow i odrazu taki miły.
  Będzie o Tobie pamiętać.

  Dorota Koprowska · 9 października 2019 o 21:56

  Witam. Kibicuje Wam z całego serca. Świetny podcast. Bardzo miło się słucha.

   Katarzyna Bieleniewicz · 9 października 2019 o 22:03

   Dzięki Dorota że jesteś z nami! Jutro nowy odcinek 🙂

   Do usłyszenia 🙂

    Dominika Łysio · 9 października 2019 o 22:53

    Dzięki wielkie za motywację ??

Agnieszka · 17 lutego 2020 o 16:00

Dziewczyny, rewelacja! Jestem oczarowana 🙂 Biegnę słuchać dalej 😉

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *