Talenty Dużych i Małych
TDiM 070: Który test Gallupa wybrać- TOP 5 czy cały profil All34?
Loading
/

Poznawanie własnej osoby, zrozumienie tego, kim jestem, co mnie cechuje, jak nazwać własne zalety, a co jest moją słabością – te wszystkie aspekty w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem ludzi.

I tak jak część osób nadal ignoruje potrzebę zagłębienia się w temat rozwoju osobistego, tak jednocześnie rośnie fala tych, którzy poszukują rozwiązań w tym obszarze. Myślę wtedy, że świadomie biorą odpowiedzialność za własny rozwój osobisty.

To sprawia, że osoby takie trafiają na informacje o rozmaitych testach psychometrycznych, wspierających poznanie siebie i określających mocne strony, ich style myślenia, działania lub pozytywne cechy osobowości.

Obecnie jednym z najbardziej popularnych testów jest CliftonStrengths Assessment, czyli badanie stworzone przez wybitnego psychologa Donalda O. Cliftona, będącego zawodowo związanym z Instytutem Gallupa.

Jest dostępna jedna formuła badania talentów CliftonStrengths Assessment, które to badanie zgodnie z zaleceniami Gallupa warto wykonać raz w życiu.

Powiem to jasno i dobitnie –  jedno badanie CliftonStrengths (znane również jako test Gallupa) dla wszystkich osób powyżej 16 roku życia niezależnie od pełnionej roli w życiu zawodowym lub rodzinnym, statusu społecznego, płci czy kraju pochodzenia.

Wykonujesz test Gallupa i wszystkie 34 talenty są porządkowane w kolejności od tych najbardziej charakterystycznych w Twoim zachowaniu, po te najmniej przez Ciebie używane.

Natomiast są dwa sposoby prezentowania wyniku Twojej kombinacji 34 talentów.

Z mojego doświadczenia, rozmów z wieloma osobami dorosłymi i młodzieżą szkolną wynika, że przy wyborze danej opcji kodu obok kwestii ceny warto wziąć pod uwagę takie dwa kryteria:

  • Twój wiek,
  • Dotychczasowe doświadczenie w rozwoju osobistym.

Więcej o tych kryteriach posłuchasz w tym odcinku, do którego serdecznie Cię zapraszam.

Jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *