Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.
W tym odcinku:
- Odpowiedź na pytanie „Dlaczego oglądamy filmy?”
- Propozycje filmów dla młodszych dzieci.
- Filmy, które mogą zainteresować nastolatki.
- Filmoteka dorosłych.
Podsumowanie odcinka
W odcinku 007 opowiadałyśmy o książkach, po które warto sięgnąć z naszymi dziećmi. Tym razem chcemy porozmawiać o filmach, które polecamy do obejrzenia przez nasze dzieci lub wspólnie rodzinnie.
Dlaczego oglądamy filmy?
- Walory rozrywkowe, bawią nas (nie samą książką i nauką człowiek żyje)
- Mogą mieć charakter terapeutyczny
- Poznajemy zwyczaje z innych państw, krajów, widzimy jak żyją lub żyli inni ludzie
- Poznajemy życie zwierząt
- Wzbogacają wyobraźnię (np. Kraina Lodu, Narnia)
- Walor edukacyjny
- Temat do rozmowy, dyskusji i refleksji
Filmy, o których wspominamy w odcinku
Klaus (2019) czyli historia Świętego Mikołaja. W filmie listonosz zostaje wysłany do zamarzniętego miasteczka na północy, gdzie ukrywa się Święty Mikołaj.
Odlot (2009) czyli o tym, że marzenia warto realizować w każdym wieku.
W głowie się nie mieści (2015) czyli o tym co siedzi w głowie każdego z nas. I czy rzeczywiście się tam nie mieści?
Angry Birds 2 (2019) czyli o tym jak w imię wyższej sprawy ratowania świata wrogowie zostają przyjaciółmi.
Spytaj Mądroboty (Serial 2016) – StoryBoty to znane z wielokrotnie nagradzanych aplikacji edukacyjnych ciekawskie małe stworzenia, które mieszkają w naszych ekranach i przeżywają wspaniałe przygody, odpowiadając na pytania zadawane przez dzieciaki.
Zabójcze maszyny (2018) czyli jak może wyglądać życie ludzi po kataklizmie na ich planecie. Film może być inspiracją dla tych, co lubią tworzyć, konstruować.
Cudowny chłopak (2017) to film nie tylko o tym jak można walczyć z przeciwnościami losu, ale również o tolerancji, wzajemnym zrozumieniu i patrzeniu na drugiego człowieka przez pryzmat tego co ma w środku, tego jakim jest, a nie jak wygląda.
Charlie i fabryka czekolady (2005) z Johnny Deepem w roli Willy’ego Wonki- właściciela fabryki. W filmie tym pod postaciami głównych bohaterów dziecięcych zostały ukryte cechy i przyzwyczajenie młodych osób. Jakie? Do czego może doprowadzić objadanie się czy uzależnienie od telewizji. Zobacz w filmie!
Mały Książę (2015) – to nie tylko opowieść o znanym wszystkim chłopcu mieszkającym na planecie B-612. To film o Małej Dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe.
O czym wiedziała Maisie (2012) na pierwszym planie pokazuje konflikt miedzy rodzicami, którzy właśnie zdecydowali się pójść osobnymi ścieżkami życia. Ale w filmie chodzi o coś więcej, o to co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne dla dorosłych, ale dzieci to wiedzą. Co to jest? Zobacz w filmie.
Kapitan Fantastic (2016)– edukacja domowa może być fajna, ale nie rozwijamy innych umiejętności, dla przykładu społecznych i kontaktów z rówieśnikami. Jak radzi sobie z tym Kapitan Fantastic?
Lion. Droga do domu (2016) oparty na prawdziwej historii adaptowanego młodego człowieka, który zgubił się w Indiach będąc małych chłopcem. Po 25 latach wewnętrzny głos mówi mu, że chciałby odnaleźć wioskę z której pochodzi, chciałby znowu pobiec swoją drogą do domu. Mnóstwo wzruszeń, oparty na faktach, w gwiazdorskiej obsadzie.
Pele. Narodziny Legendy (2016) – film biograficzny, niezwykła historia brazylijskiej legendy futbolu – Pelégo – przedstawiająca jego drogę od wczesnego dzieciństwa, poprzez trudne czasy nastoletnie, kończąc na momencie, gdy jako 17-latek zdobył dwie bramki dla Brazylii w finale Pucharu Świata w 1958 roku, dając historyczne zwycięstwo swojemu krajowi. Pełna humoru, faktów i niewiarygodnych wydarzeń historia legendy piłki nożnej.
0 komentarzy