Talenty Dużych i Małych
TDiM 020: Talent Organizowanie [Organizer]
Loading
/

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

W tym odcinku:
  • Nazwa talentu w języku angielskim i polskim
  • Krótki opis talentu
  • Słowa charakterystyczne
  • Rodzic obserwuje talent Nastawienie na relacje czyli pytania, które warto sobie zadać
  • Jak komunikować się z nastolatkiem z tym talentem
  • Pomysły dla dorosłych talentów, by wspierać talent Nastawienie na relacje

Organizowanie ma wiele synonimów.

To może być:

  • planowanie i koordynowanie poszczególnych etapów działań, czyli decydowanie o tym co i kiedy będzie się działo,
  • grupowanie lub układanie, wyznaczanie właściwego miejsca i przestrzeni,
  • to może też być związane z zakładaniem firmy lub instytucji, gdy chcemy ją po prostu zorganizować.

Nastolatki z talentem Organizowanie / Organizer z pewnością lubią układanie grafików i harmonogramów, tak by codzienność była pod ich kontrolą. Do tego to planowanie i organizowanie swojej codzienności i zamierzeń sprawia, że ich świat jest lepszy i bardziej uporządkowany, a oni spokojniejsi i pewni w tym co trzeba zrobić.

Często słyszę, że choć sami nie mają mega porządku w pokoju, to już w głowie jak najbardziej- dokładnie wiedzą, co i kiedy ma się wydarzyć. Planują, koordynują, realizują.

To co można jeszcze obserwować u nastolatków z tym talentem to ostra i stanowcza reakcja na spontaniczne i zupełnie poza planem propozycje. Wtedy jest głośnie „nie!”, bunt, opór a czasem złość. Lepiej uprzedzaj i uzgadniaj to wcześniej, niż wyskakuj z propozycjami znienacka.

Posłuchaj odcinka na temat talentu Organizowanie [Organizer] i przekonaj się czym wyróżnia się ten dar, jakich słów i określeń możemy użyć do jego opisu i co oznacza ten talent dla nastolatka.
Jeśli zaś czujesz, że właśnie Twoje dziecko jest zorganizowane, uporządkowane, lubi dzianie krok po kroku lub trzyma się swoich harmonogramów i ustalonych terminów, to daj znać w komentarzu.

Zapraszam do słuchania odcinka


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *