Talenty Dużych i Małych
TDiM 048: Jak przygotować 10-latka na wyzwania 4 klasy - rozmowa z Anią Ciszewską
Loading
/

Zbliża się koniec sierpnia, a to oznacza, że nasze myśli kierują się w stronę rozpoczynającego się niedługo roku szkolnego. Dlatego w tym odcinku poruszamy temat szkolny, o którym porozmawiam razem z Anią Ciszewską z CiszewskaEdu.

Tak to jest, że edukacja naszych dzieci trwa całkiem długo. Biorąc pod uwagę 8 lat szkoły podstawowej, potem parę lat szkoły średniej lub zawodowej, a potem jeszcze lata studenckie, to w sumie może to być od 12 do nawet 17 lat. A jakby tak jeszcze dorzucić przedszkole! Trochę się tych lat uzbiera.

W trakcie tej edukacji, jako rodzice, często bierzemy pod uwagę momenty oczekiwanych, a wręcz obowiązkowych zmian. Dzieje się tak, gdy przedszkolak idzie do szkoły podstawowej, potem gdy absolwent podstawówki wybiera koleją szkołę, a potem znowu w okolicach matury skupiamy się na dalszych wyborach, związanych ze studiami.

I to zupełnie naturalne i zrozumiałe, że właśnie te zmiany w przebiegu procesu edukacji skupiają uwagę rodziców.

Jest jednak jeszcze moment, na który warto zwrócić uwagę. To przejście z etapu edukacji wczesnoszkolnej (czyli klas 1-3) do edukacji drugiego stopnia (czyli rozpoczęcie 4 klasy).

Wbrew pozorom sposób w jaki 10 latek rozpoczyna edukację w 4 klasie, ten start w starszych klasach jest jedną ze spraw, na którą warto zwrócić uwagę.

I o tym rozmawiam z Anią Ciszewską z CiszewskaEdu.

W tym odcinku:

  • etapy przejścia do 4 klasy
  • na co zwrócić uwagę na każdym z nich
  • kto powinien zająć się adaptacją w 4 klasie
  • jakie znaczenie ma aktywne czytanie na dalsze sukcesy w edukacji

Zapraszam do słuchania i komentowania odcinka.

Więcej o Ani Ciszewskiej i linki do wymienionych w odcinku miejsc znajdziesz tutaj >>>>>

Dziękuję ?

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *