Talenty Dużych i Małych
TDiM 009: Talent Centrum Uwagi [Presence]
Loading
/

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

W tym odcinku:

  • Krótki opis talentu.
  • Jak wygląda w codziennym działaniu.
  • Słowa najlepiej opisujące talent Centrum Uwagi
  • Pomysły dla dorosłych talentów, by wspierać ten talent nastolatka
Nazwa talentu

Talent, o którym jest ten odcinek po angielsku nazywa się Presence. Słowo to w tłumaczeniu oznacza obecność, teraźniejszość, bycie obecnym, zauważonym, prezencja, aparycja. Trudno jest jednoznacznie przetłumaczyć nazwę tego talentu. Dominika spotkała się już z określeniami takimi jak Obecność, Prezencja, Przewodzenie innym. Każde to określenie zawiera ważne cechy tego talentu i podkreśla je. W Tropicielach Talentów po długich rozmowach i zastanawianiu się jak nazwać właśnie ten talent zdecydowano się na Centrum Uwagi. To ważne, by nazwa łatwo kojarzyła się młodym osobom, pokazywała jak naprawdę działa osoba, która posiada ten talent.

Krótki opis talentu Centrum Uwagi/ Presence

Dziecko z talentem Centrum Uwagi jest urodzonym mówcą i liderem, który jest stworzony do tego, by stać na środku pokoju, sali, klasy opowiadać historie i przewodzić innym. Inne osoby chętnie patrzą na nie, słuchając tego co mówi, prezentuje lub opowiada. Nastolatek taki jest osobą charyzmatyczną, skupiającą uwagę.

Dużo więcej ciekawostek związanych z talentem znajdziesz we Wpisie na stronie podcastu >>>>Link

Dziękuję!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *