Talenty Dużych i Małych
TDiM 023: Talent Współzawodnictwo [Competing]
Loading
/

Zapraszam Cię do posłuchania odcinka 023 podcastu Talenty Dużych i Małych o Talencie Współzawodnictwo [Competing]

To jeden z talentów, który lubi być widoczny, a jego celem jest pokazanie siebie z jak najlepszej strony. A to wszystko dlatego, że chce wywierać wpływ na innych i pokazywać, że wygrywanie jest najlepszą drogą do sprawdzania swoich możliwości.

Ten talent powoduje, że nastolatek widzi wiele spraw i zadań w swoim życiu jako rozgrywkę lub zawody. Odczuwa on wielką radość i zadowolenie, kiedy może być zwycięzcą. Szczerze nie lubi przegranej, gdyż zawsze dąży do zajmowania pierwszego miejsca.

Często rodzice widzą ten talent jako wadę i wręcz zastanawiają się, jak chęć ciągłego rywalizowania w ogóle może być talentem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak talent Współzawodnictwo może być darem i mocą twojego nastolatka posłuchaj naszej rozmowy z Kasią Bieleniewicz.

W odcinku 023 dokładnie opowiadamy o tym, jak można opisać nastolatka z tym talentem, jakie pytania sobie zadać, by upewnić się, że to właśnie ten talent i dużo dużo więcej.

A co jeszcze możesz zaobserwować u nastolatków z tym talentem i jak sobie radzić z ciągłą potrzebą mierzenia się i rywalizowania dowiesz się z odcinka podcastu Talenty Dużych i Małych.

W tym odcinku:


  • Nazwa talentu w języku angielskim i polskim
  • Krótki opis talentu
  • Słowa charakterystyczne
  • Rodzic obserwuje talent Współzawodnictwo czyli pytania, które warto sobie zadać
  • Jak komunikować się z nastolatkiem z tym talentem
  • Pomysły dla dorosłych talentów, by wspierać talent Współzawodnictwo

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

Podsumowanie odcinka i dużo więcej o talencie Współzawodnictwo we wpisie >>>tutaj


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *