Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 033: Talent Odpowiedzialność [Responsibility]
Loading
/

Osoby, które wyróżnia cecha Odpowiedzialności, czują się psychicznie odpowiedzialne za to, co zadeklarowały się zrobić. Są wewnętrznie zobowiązane takimi wartościami, jak uczciwość i lojalność.

Osoby nim obdarzone tym talentem dotrzymują słowa, a jeśli złożą obietnicę, można mieć pewność, że ze swego zadania wywiążą się najlepiej jak tylko mogą. Potrafią przyznawać się do błędów, zrobią też wszystko, by możliwie jak najszybciej je naprawić.

Mając talent Odpowiedzialność osoby te kierują się takimi wartościami jak szacunek, zaufanie i lojalność. I tak dla przykładu, gdy chodzi o rodzinę, to szanujemy starszych, rodzeństwo. W lokalnej społeczności to takie działania jak choćby kłanianie się sąsiadom czy Pani w sklepiku osiedlowym W szkole zaś respektujemy nie tylko nauczycieli, ale również osoby tam pracujące.

Jeśli talent Odpowiedzialność jest jednym w Twoich dominujących i chcesz się dowiedzieć, jak go używać w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:

  • Podstawowy opis talentu Odpowiedzialność/Responsibility
  • Słowa opisujące talent
  • Jak ten talent działa w rodzinie, związku i w rodzicielstwie
  • Unikalna moc rodzica z talentem Odpowiedzialność
  • Pułapki talentu
  • Propozycja aktywności dla rodzica

Rodzicielstwo oparte na mocnych stronach nie daje rodzicom jednej „właściwej” drogi. Zamiast tego, umożliwia przyjęcie indywidualnego stylu rodzicielskiego poprzez odkrywanie i rozwijanie własnych – oraz swoich dzieci – talentów i mocnych stron.

Poznaj talent Odpowiedzialność i korzystaj z jego mocy!

Więcej o tym talencie kliknij tutaj


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *