Talenty Dużych i Małych
TDiM 041: Elastyczność [Adaptability]
Loading
/

Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Elastyczność (Adaptability).

W tym odcinku:

  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowa talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Elastyczności, wolą „płynąć z prądem”. Mają tendencje do bycia „ludźmi dnia dzisiejszego”, którzy biorą rzeczy takimi, jakie są i przyszłość odkrywają dzień po dniu.

Takie osoby stwierdzenie, że „jedyne co jest pewne w życiu to zmiany” traktują jak coś zupełnie naturalnego. To właśnie ich dewiza- chwytaj dzień, łap chwilę, carpe diem. Może ta pojawiająca się okazja, jest tą najlepszą w Twoim życiu. „Tak”- powie osoba z tym talentem i doda- „nie można jej przegapić!”

Dla osób z talentem Elastyczność przyszłość nie jest ustalona z góry. Jest to raczej przestrzeń, którą tworzy się w miarę podejmowanych decyzji.

To nie znaczy, że osoba taka nie ma planów. Ma, ale dzięki zdolności do adaptacji i dostosowywania się chętnie reaguje na potrzeby danej chwili nawet, jeśli spychają ją w niezaplanowanym kierunku.

I tutaj metafora tego talentu, którą podaje Gallup- like a river, go with the flow czyli bądź jak rzeka, płyń razem z jej nurtem.

Słuchając tego odcinka, przekonaj się, jakie cechy posiada talent Elastyczność i jak działa.

W odcinku gościnnie udział wzięły: Kinga Adamska i Sylwia Blum-Gregorczyk. Więcej informacji o rozmówczyniach na stronie podcastu, we wpisie do odcinka.

Poznaj talent Elastyczność i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *