Talenty Dużych i Małych
TDiM 051: Talent Rozwaga [Deliberative]
Loading
/

Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Rozwaga (Deliberative).

W tym odcinku:

  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowa talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Rozwagi głęboko zastanawiają się przed podjęciem decyzji lub dokonaniem wyboru. Potrafią przewidzieć przeszkody.

Łacińskie <łac.> delibero oznacza rozważać coś długo i gruntownie, zastanawiać się nad czym, namyślać się. W słowniku języka polskiego znajdziemy też określenie deliberacji czyli «rozważanie czegoś lub naradzanie się nad czymś»

Dar tego talentu to między innymi umiejętność wyczuwania ryzyka, nawet tego z pozoru niewidocznego, ukrytego gdzieś pod powierzchnią. Osoby z tym talentem zamiast zaprzeczać jego istnieniu, wyciągają je na powierzchnię. Tam je identyfikują, szacują i ostatecznie redukują.

Są osobami względnie poważnymi, które podchodzą do życia z pewną rezerwą. Lubią na przykład planować z wyprzedzeniem po to, aby przewidzieć to, co mogłoby się nie udać.

Więcej o tym talencie opowiedziały osoby, które pozsiadają ten dar wśród swoich dominujących talentów: Ewa Brzozowska, Kamil Lelonek i Łukasz Szmigiel.
Więcej o uczestnikach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka >>>>Kliknij tutaj

Poznaj talent Rozwaga i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *