Talenty Dużych i Małych
TDiM 061: Talent Naprawianie [Restorative]
Loading
/

Jeśli talent Naprawianie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Naprawiania, dobrze radzą sobie z problemami. Są skuteczne w znajdowaniu odpowiedzi na pytanie o to, co nie działa i jak to naprawić.

Często są to osoby, które tylko sobie radzą z problemami, ale potrafią znaleźć ich rozwiązanie. Podczas gdy niektórzy są przerażeni, gdy po raz pierwszy napotykają jakąś trudność, dla osób z talentem Naprawiane taka sytuacja jest źródłem energii.

„Naprawiacze” uwielbiają wyzwania związane z analizowaniem symptomów, identyfikowaniem tego, co nieprawidłowe i znajdowaniem rozwiązań. Mogą preferować problemy praktyczne, abstrakcyjne lub też związane z ludźmi. Bywa też tak, że wyszukują specyficzne rodzaje sytuacji problemowych, które wcześniej już spotykały i co do których są pewne, że mogą je naprawić. Czasami odczuwają wielki impuls do działania, gdy mają okazję, by zmierzyć się z problemami złożonymi i dotychczas im nieznanymi.

Naprawiać to również przywracać do stanu używalności, reperować, odtwarzać dawną świetność. Dlatego osobom z talentem Naprawianie przyjemność sprawia fakt, iż dzięki ich postawie rzeczy na nowo zaczynają funkcjonować albo dostają tak zwaną drugą szansę.

.

Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Naprawianie opowiedziały : Monika Badowska, Gabriela Czekaj i Katarzyna Szkołut.

Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka. >>> więcej

.

A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Naprawianie i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *