Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

Talenty Dużych i Małych
TDiM 010: Wartościowe bajki i filmy, które warto zobaczyć
Loading
/

W tym odcinku:

 • Odpowiedź na pytanie „Dlaczego oglądamy filmy?”
 • Propozycje filmów dla młodszych dzieci.
 • Filmy, które mogą zainteresować nastolatki.
 • Filmoteka dorosłych.

Podsumowanie odcinka

W odcinku 007 opowiadałyśmy o książkach, po które warto sięgnąć z naszymi dziećmi. Tym razem chcemy porozmawiać o filmach, które polecamy do obejrzenia przez nasze dzieci lub wspólnie rodzinnie.

Dlaczego oglądamy filmy?

 • Walory rozrywkowe, bawią nas (nie samą książką i nauką człowiek żyje)
 • Mogą mieć charakter terapeutyczny
 • Poznajemy zwyczaje z innych państw, krajów, widzimy jak żyją lub żyli inni ludzie
 • Poznajemy życie zwierząt
 • Wzbogacają wyobraźnię (np. Kraina Lodu, Narnia)
 • Walor edukacyjny
 • Temat do rozmowy, dyskusji i refleksji
Filmy dla małych

Klaus (2019) czyli historia Świętego Mikołaja. W filmie listonosz zostaje wysłany do zamarzniętego miasteczka na północy, gdzie ukrywa się Święty Mikołaj. 

Więcej informacji o filmie


Odlot (2009) czyli o tym, że marzenia warto realizować w każdym wieku.

70-letni Carl po śmierci żony zamienia swój dom w statek powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej, by spełnić swoje marzenie. Przez przypadek zabiera ze sobą ośmioletniego skauta. Gdzie to ich zaprowadzi? Zobacz w filmie.

Więcej informacji o filmie


W głowie się nie mieści (2015) czyli o tym co siedzi w głowie każdego z nas. I czy rzeczywiście się tam nie mieści?

Zobacz historię Riley, którą kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Pozostałe próbują zakłócić pierwszą, gdy dziewczyna przeprowadza się z rodzicami do San Francisco.

Więcej o filmie


Angry Birds 2 (2019) czyli o tym jak w imię wyższej sprawy ratowania świata wrogowie zostają przyjaciółmi.

Więcej o filmie


Spytaj Mądroboty (Serial 2016) –  StoryBoty to znane z wielokrotnie nagradzanych aplikacji edukacyjnych ciekawskie małe stworzenia, które mieszkają w naszych ekranach i przeżywają wspaniałe przygody, odpowiadając na pytania zadawane przez dzieciaki.

Więcej o serialu


Filmy dla nastolatków

Zabójcze maszyny (2018) czyli jak może wyglądać życie ludzi po kataklizmie na ich planecie. Film może być inspiracją dla tych, co lubią tworzyć, konstruować.

Więcej o filmie


Kasia poleca książkę Eragon autorstwa Christopher Paolini, która opowiada historię wiejskiego chłopca i niebieskiej smoczycy.


Cudowny chłopak (2017) to film nie tylko o tym jak można walczyć z przeciwnościami losu, ale również o tolerancji, wzajemnym zrozumieniu i patrzeniu na drugiego człowieka przez pryzmat tego co ma w środku, tego jakim jest, a nie jak wygląda.

Więcej o filmie


Charlie i fabryka czekolady (2005) z Johnny Deepem w roli Willy’ego Wonki- właściciela fabryki. W filmie tym pod postaciami głównych bohaterów dziecięcych zostały ukryte cechy i przyzwyczajenie młodych osób. Jakie? Do czego może doprowadzić objadanie się czy uzależnienie od telewizji. Zobacz w filmie!

Więcej o filmie


Kasia poleca dodatkowe filmy:


Filmy dla dużych

Mały Książę (2015) – to nie tylko opowieść o znanym wszystkim chłopcu mieszkającym na planecie B-612. To film o Małej Dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe.

Więcej o filmie


O czym wiedziała Maisie (2012) na pierwszym planie pokazuje konflikt miedzy rodzicami, którzy właśnie zdecydowali się pójść osobnymi ścieżkami życia. Ale w filmie chodzi o coś więcej, o to co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne dla dorosłych, ale dzieci to wiedzą. Co to jest? Zobacz w filmie.

Więcej o filmie


Kapitan Fantastic (2016)– edukacja domowa może być fajna, ale nie rozwijamy innych umiejętności, dla przykładu społecznych i kontaktów z rówieśnikami. Jak radzi sobie z tym Kapitan Fantastic?

Więcej o filmie


Lion. Droga do domu (2016) oparty na prawdziwej historii adaptowanego młodego człowieka, który zgubił się w Indiach będąc małych chłopcem. Po 25 latach wewnętrzny głos mówi mu, że chciałby odnaleźć wioskę z której pochodzi, chciałby znowu pobiec swoją drogą do domu. Mnóstwo wzruszeń, oparty na faktach, w gwiazdorskiej obsadzie. 

Więcej o filmie


Pele. Narodziny Legendy (2016) – film biograficzny, niezwykła historia brazylijskiej legendy futbolu – Pelégo – przedstawiająca jego drogę od wczesnego dzieciństwa, poprzez trudne czasy nastoletnie, kończąc na momencie, gdy jako 17-latek zdobył dwie bramki dla Brazylii w finale Pucharu Świata w 1958 roku, dając historyczne zwycięstwo swojemu krajowi. Pełna humoru, faktów i niewiarygodnych wydarzeń historia legendy piłki nożnej.

Więcej o filmie

Filmowy leksykon psychologii

Linki:


Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych ?

Dziękujemy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *