Talenty Dużych i Małych
TDiM 014: 5 strategii jak zarządzać słabościami
Loading
/

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i 10 dziecięcych talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

W tym odcinku:

  • Czym są słabości?
  • Jako możemy o nich myśleć, jak do nich podchodzić?
  • Jak słabości definiuje Instytut Gallupa
  • Jak podchodzić do talentów, które mamy na końcu wyniku?
  • Kilka sposobów jak mini zarządzać.

Podsumowanie odcinka

Często spotykamy się z określaniem kobiet jako słabej płci albo że ktoś ma słabość do czegoś lub kogoś. Słabość może kojarzyć się z siłą mięśni, naszą sferą fizyczną. Mówimy też, że jak jesteśmy chorzy, to jesteśmy słabi, właśnie w znaczeniu że brak nam siły w ciele. Ale mówi się też, że ma się słabość do czekolady lub do pewnych osób.

Potocznie mówimy, często myślimy że: dobro jest przeciwieństwem zła, zdrowie- choroby, porażka przeciwieństwem sukcesu, słaba przeciwieństwem mocnej strony, wada- zalety. Jak coś jest zepsute, to jak naprawimy, to wszystko jest ok. Jak znajdziemy przyczynę tego co idzie źle i to zmienimy, wyćwiczymy, to potem wszystko ma iść już dobrze.

Często, gdy już mamy odkryte wszystkie 34 talenty, to patrząc na swoje najsilniejsze strony, zwracamy się również ku tym, które są na końcu myśląc, że to nasze słabości. Kasia mówi, że nawet znając nasze 5 najsilniejszych talentów, które przecież są neutralne, może się okazać, że niektóre z nich nie działają dojrzale. Być może te talenty sabotują, zamiast nas wspierać i być czymś mocnym, a obszary ich „piwnicy” mogą być naszą słabością.

Rozwój w oparciu o mocne strony, to nie tylko skupienie się na mocnych stronach, ale również rozpoznanie i zaopiekowanie się swoimi słabościami.

Więcej o naszej rozmowie o strategiach na braki talentów dowiesz się w wpisu. Kliknij tutaj >>>>

j podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych ?

Dziękujemy


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *