Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 038: Talent Uczenie się [Learner]
Loading
/

Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Uczenie się (Learner).

W tym odcinku:

  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowa talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Uczenia się, mają silne pragnienie nauki i ciągłego doskonalenia siebie. Takie osoby po prostu uwielbiają się uczyć, zdobywać nowe wiadomości, informacje lub też umiejętności, które pozwolą im się odnaleźć w nowej lub planowo zbliżającej się sytuacji.

Bardziej ekscytuje je sam proces uczenia się, niż jego rezultaty. Czyli przechodzenie drogi od ignorancji do kompetencji- to właśnie dodaje energii osobom z talentem Uczenie się.

Dreszcz emocji towarzyszący poznawaniu pierwszych faktów, początkowym próbom odtwarzania czy zastosowania tego, czego się właśnie nauczyły, rosnąca śmiałość w wykonywaniu opanowanych już umiejętności, to wszystko bardzo pociąga osoby z tym talentem.

To talent myślenia strategicznego, dlatego wiedzę i umiejętności, które zdobywa w procesie uczenia się, wykorzystuje do wyboru strategii i planów, które chce realizować i sposobów, w jaki to zrobi.

W odcinku gościnnie wzięli udział: Kasia Toczek, Żaneta Musiałek i Wojtek Gruszka. Więcej informacji o rozmówcach na stronie podcastu we wpisie do odcinka.

Poznaj talent Uczenie się i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję

Więcej przeczytasz we wpisie >>>>kliknij tutaj


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *