Talenty Dużych i Małych
TDiM 049: Talent Ukierunkowanie [Focus]
Loading
/

Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Ukierunkowanie (Focus).

W tym odcinku:

  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowa talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

W języku angielskim wyraz focus ma kilka znaczeń.

To talentowe będzie związane z „careful attention that is given to something such as a task, or the ability to give your full attention to something” [https://dictionary.cambridge.org/] czyli szczególna uwaga, która jest poświęcana danemu zadaniu lub też umiejętność poświęcania pełnej uwagi komuś lub czemuś.

Drugie znaczenie focusa w języku angielskim jest bardziej zbliżone do tego, jak rozumiane jest ono w języku polskim. Wiąże się z optyką i mówi o «punkcie, w którym skupiają się promienie odbite lub załamane w soczewce, jeśli padają równolegle do głównej osi optycznej zwierciadła lub soczewki» [https://sjp.pwn.pl/]

Moglibyśmy powiedzieć, że fokusować, to skupiać, sprawiać, że coś co rozporoszone, staje się jedną wiązką światła, a w przypadku osób z tym talentem wiązką energii, konkretnych celów lub precyzyjne wyznaczonego kierunku.

W odcinku gościnnie wzięli udział: Teresa Musiał, Renata Krupiarz i Serafin Misiek. Więcej informacji o rozmówcach na stronie podcastu, we wpisie do odcinka. Kliknij tutaj >>>>>

Poznaj talent Ukierunkowanie i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *