Talenty Dużych i Małych
TDiM 053: Talent Wiara w Siebie [Self-Assurance]
Loading
/

Jeśli talent Wiara w Siebie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Gallup opisuje osoby, które wyróżnia cecha Wiary w Siebie jako te, które są przekonane, że posiadają zdolności kierowania własnym życiem. Mają wewnętrzny kompas, który sprawia, iż są pewne słuszności swoich decyzji.

Wiara w Siebie jest podobna do pewności siebie, gdyż osoby takie gdzieś w środku mają wiarę w swoje umiejętności i zasoby osobiste. Poza tym mają przekonanie, że mogą sprostać podjętemu ryzyku lub wyzwaniom.

Czy wiesz, że w częstotliwości występowania talentów w TOP5 (czyli wśród 5 dominujących talentów) Wiara w Siebie występuje najrzadziej i w ogólnym rankingu wszystkich talentów jest na 34 miejscu!

To wynik zarówno dla osób, które wzięły udział w badaniu CliftonStrengths na świecie (ok. 21 mln respondentów), w Polsce (ok. 75 tys. osób) czy w badaniu dla Studentów (ok. 2,8 mln osób).

O tym dlaczego tak może być, a także o innych ciekawostkach i podpowiedziach do samoobserwacji tego talentu dowiesz się z tego odcinka.

Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Wiara w Siebie pewnym głosem i w zdecydowanie klarowny sposób opowiedziały : Aneta Waligóra-Milewicz, Serafin Misiek i Rafał Bieleniewicz.


Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka.
>>>> Kliknij tutaj

Poznaj talent Wiara w Siebie i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *