Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 062: Talent Współzależność [Connectedness]
Loading
/

Jeśli talent Współzależność jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Współzależności, wierzą w powiązanie wszystkich rzeczy. Są przekonane, że istnieje bardzo mało tzw. „zbiegów okoliczności”, a prawie każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

„Nic nie dzieje się bez przyczyny”- powie osoba z talentem Współzależność. Jest o tym przekonana, ponieważ w głębi duszy wie, że wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Owszem, jesteśmy indywidualnościami odpowiedzialnymi za własne osądy i posiadającymi wolną wolę, ale mimo wszystko jesteśmy częścią czegoś większego.

Connectedness to tłumacząc na język polski łączność, poczucie więzi, tworzenie nowych połączeń. Szukając zaś wyjaśnienia słowa „współzależność” natknęłam się na definicję „współzależności społecznej”.

Jak podaje Wikipedia Współzależność społeczna to termin używany przez psychologów zajmujących się teorią gier. Termin ten opisuje sytuację, w której osiągnięcie pożądanych celów zależy nie tylko od własnych działań poszczególnych osób znajdujących się w tej sytuacji, ale także od działań pozostałych bohaterów danej sytuacji.

Zależymy nie tylko od kogoś lub czegoś, ale jesteśmy we wzajemnej relacji. My współzależymy, co wskazuje, że jest to nasza wspólna cecha, którą obserwujemy we wzajemnej relacji lub działaniu.

Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Współzależność opowiedziały : Monika Sikora, Anna Parys i Kinga Adamska, pozostające we wzajemnej współzależności. Razem tworzą miejsce dla kobiet o nazwie Nie_Idealny Rozwój.

Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka. >>>więcej

A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Współzależność i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *