Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i dziecięcych 10 talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

Posłuchaj pierwszego – premierowego odcinka podcastu i poznaj nas, prowadzące podcast – Dominikę Łysio i Katarzynę Bieleniewicz.

podcast Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 001: Poznajmy się
Loading
/

Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat dorosłych 34 talentów Gallupa dla tych dużych i dziecięcych 10 talentów dla tych małych. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty z perspektywy różnych pokoleń.

Posłuchaj pierwszego – premierowego odcinka podcastu i poznaj nas, prowadzące podcast – Dominikę Łysio i Katarzynę Bieleniewicz.

W tym odcinku:


  • Opowiadamy o tym, jak powstał pomysł na ten podcast oraz w jaki sposób chcemy połączyć naszą wiedzę, doświadczenie i talenty
  • Podamy Ci solidne argumenty na to, dlaczego warto słuchać tego podcastu
  • Na koniec przedstawimy tematy, jakie będziemy poruszać czyli czego się możesz spodziewać

Podsumowanie odcinka


Dlaczego powstał podcast?

W pierwszej połowie 2019 roku nawiązałyśmy kontakt, a latem poznałyśmy się osobiście i taki pomysł wpadł nam do głowy. Kasia już nagrywa od dłuższego czasu i interesuje się rozwojem osobistym dorosłych. Szczególnie uwagę kieruje na mocne strony i w tych obszarach wspiera przedsiębiorców, menedżerów i osoby kreatywne.

Dominika ma dużą rodzinę i dorastające dzieci. Rodzicielstwo stało się kolejnym wyzwaniem, któremu musiała stawić czoła. Wiele czytała i interesowała się tematem rodzicielstwa. A że okazało się, że można to połączyć z talentami i mówieniem o tym w formie podcastów, to wtedy właśnie połączyły się nitki z Kasią.

W Polsce niewiele osób łączy wiedzę o talentach Gallupa z praktyką rodzicielską. Wybrałyśmy taką formę, bo obie lubimy rozmawiać, więc wreszcie będzie okazja się wygadać we wspólnym podcaście.

Nasz wspólny grunt to rozwój osobisty, odkrywanie talentów Gallupa, rozmowy o mocnych stronach i rodzicielstwie oraz opowiadanie o tym w formie podcastów. A że Polaków rozmowy długie mogą być, więc zapraszamy do słuchania.

Jakie osoby zapraszamy do słuchania?

Do słuchania zapraszamy dorosłych i dzieci, rodziców i nastolatków, a także nauczycieli, opiekunów i osoby zajmujące się młodymi osobami w szkole, poza nią i na uczelni.

Podcast ten jest dla tych wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o tym jak odkryć i rozwijać naturalny potencjał dużych i małych. Każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie.

Już dziś zachęcamy Cię do podzielenia się tematami, zagadnieniami, które są dla Ciebie interesujące, a o których chcesz byśmy porozmawiały. Napisz do nas korzystając z formularza kontaktu lub zostaw komentarz pod tym odcinkiem. Na pewno weźmiemy to pod uwagę.

Kim są prowadzące podcast?

Dominika Łysio

Prowadzi markę Tropiciele Talentów. Mieszka we Wrocławiu i wierzy, ze każdy jest utalentowany.

Dominujące talenty, o których wspominam w podcaście:

  1. Context- Kontekst
  2. Responsibility- Odpowiedzialność
  3. Relator- Bliskość
  4. Harmony- Zgodność
  5. Achiever- Osiąganie
  6. Ideation- Odkrywczość
  7. Analytical – Analityk
  8. Command- Dowodzenie

W naszym domu cztery z pięciu osób ma określone talenty, a najmłodszy jest obserwowany pod kątem talenty. Dominująca domena w domu rodziny Łysio to Budowanie Relacji i Wykonywanie.

Katarzyna Bieleniewicz

Certyfikowany Coach Gallupa. Żona i mama dwójki dzieci. Odkryła talenty całej rodziny, włączając w to rodziców i teściów. Prowadzi podcast Tuż przy uchu. Jest poszukiwaczem, lubi badać, chodzić po lesie i grać w planszówki. Dominująca domena w rodzinie Bieleniewiczów to Myślenie Strategiczne i Wywieranie Wpływu.

Moje dominujące talenty TOP 10:

  1. Individualization- Indywidualizacja
  2. Input- Zbieranie
  3. Futuristic- Wizjoner
  4. Empathy-Empatia
  5. Significance- Powazanie
  6. Maximizer- Maksymalista
  7. Strategic- Starteg
  8. Intellection- Intelekt
  9. Ideation- Odkrywczość
  10. Deliberative- Rozwaga
Jakie tematy będziemy poruszać czyli czego się możesz spodziewać?
  • O Instytucie Gallupa i o jego talentach, o tych 34 talentach co mają duzi i o 10 talentach, które można odkryć u małych. Wszystko w kontekście relacji dorosły-dziecko, albo rodzic- dziecko.
  • Opowiemy o 10 talentach dziecięcych- słowa talentu, sposoby na obserwację talentu oraz przykłady aktywności, które wspierają rozwój i praktykowanie.
  • Tematy, które mogą wspierać rodzicielstwo oparte o mocne strony, lepszą komunikację między pokoleniami.
  • Będziemy też rozmawiać + nasze recenzje – książki, czasopisma, filmy, konferencje – i dla dużych i dla małych. Bo ten podcast jest o talentach dużych i małych

Linki:

Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych ?

Dziękujemy! ?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *