Podcast Talenty Dużych i Małych powstał z myślą, by połączyć temat 34 talentów Gallupa dla dorosłych i 10 talentów dla nastolatków. Łączymy talenty dużych i talenty małych. Tylko u nas szersze spojrzenie na talenty i mocne strony z perspektywy różnych pokoleń.

Talenty Dużych i Małych
TDiM 005: Badanie CliftonStrengths i Strengths Explorer
Loading
/

W tym odcinku:


  • Badanie talentów dla dorosłych- CliftonStrengths.
  • Badanie talentów dla dzieci do 15 r.ż.- Strenghts Explorer.
  • Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na te pytania.

Podsumowanie odcinka


Clifton StrengthsStrenghts Explorer
Jak powstało badanie? 40 lat badań nad cechami menedżerów, pracowników, które powodują, że te osoby odnoszą sukces. Początkowa nazwa badania się zmieniała ( do niedawna StrengthsFinder) i samo narzędzie też ewaluowało. Od razu można je było wykonać on-line (od 1999 r.) tak by był dostęp do szerokiego grona zainteresowanych. Badanie talentów jest dostępne tylko na stronie Gallupa.
Obecnie funkcjonuje pod nazwą CflitonStrengths.
Pace nad badaniem talentów dla dzieci prowadziła Mary Reckmeyer- Dyrektor Gallup’s Donald O. Clifton Child Development. Próbowano określić cechy młodych osób, które pomogą im stwierdzić kim są, co lubią robić, jak działają. Najpierw dzieci utożsamiały swoje cechy z obrazkami przedmiotów lub zwierząt, potem zostały dodane jednozdaniowe opisy. Ostatecznie wybrano jednozdaniowe opisy, które odnoszą się do pozytywnych działań, cech związanych z codziennością dzieci.
Od jakiego wieku można wykonać?Powyżej 15 roku życiaMiędzy 10 a 15 rokiem życia.
Ile bada talentów ?34 talenty
po 9 talentów w domenie wykonywania i budowania relacji
po 8 talentów domenie wywierania wpływu i myślenia strategicznego
10 talentów
po 3 talenty w domenie wykonywania i wywierania wpływu
po 2 talenty w domenie budowania relacji i myślenia strategicznego
Ile ma pytań?177 par stwierdzeń78 jednozdaniowych stwierdzeń
Jak to dokładnie wygląda?Badanie rozpoczyna się od wypełnienia metryczki czyli podaje się pewne dane statystyczne. Potem jest możliwość wyboru języka badania (37 różnych języków).
W samym badaniu jest 177 par stwierdzeń, które odnoszącą się do sytuacji życiowych i zawodowych. Nie wykluczają się, czasami uzupełniają, a czasami dotyczą czegoś innego. Wybieramy intuicyjnie co nam bardziej pasuje do nas.
Ocena na pięciostopniowej skali. 20 sekund na wybór.
Badanie rozpoczyna się od wypełnienia metryczki czyli podaje się pewne dane statystyczne. Potem jest możliwość wyboru języka badania (angielski lub hiszpański).
Po tej metryczce na ekranie wyświetlają się pojedynczo kolejne stwierdzenia. Dziecko ocenia, jak bardzo się z nimi zgadza na czterostopniowej skali. Jest też możliwość wyboru odpowiedzi „nie rozumiem pytania”.
Nie ma ograniczenia czasu na wybór odpowiedzi.
Czas potrzebny na całe badanie.ok 30-40 minutok. 15-20 min.
Jakie są dodatkowe opcje?Jedną z opcji jest możliwość wyłączenia odliczania 20 sekund na udzielenie odpowiedzi. Jest to przygotowane dla osób z problemami w zakresie czytania. W tym wypadku trzeba skontaktować się z Działem Obsługi Klienta.
W jakim języku jest dostępny? On-line badanie można wykonać wybierając spośród 37 języków, w tym jest również język polski.On-line język angielski i hiszpański.
KosztOdkrycie TOP 5 dominujących talentów -98 zł
Pełny Raport wszystkich 34 talentów- 245 zł
Odblokowanie kolejności talentów poza TOP5, czyli talentów od 6 do 34- 196 zł
Porównanie opcji TOP5 talentów i All34 (materiały Gallupa)
Jeden typ badania ok. 10 USD. Zakup tylko przez użycie karty kredytowej, płatność w USD.
WynikUszeregowanie wszystkich 34 talentów od dominujących do tych mniej używanych.
Można dowiedzieć się o 5 dominujących lub od razu odkryć wszystkie 34 talenty. To zależny indywidualnie od osoby, jaką ilość talentów chce poznać na początku.
3 dominujące talenty z 10 określonych przez Gallupa dla nastolatków.
RaportyRaport CliftonStrengths 34 (CliftonStrengths 34 Results)
Przewodnik po mocnych stronach ( Strengths Insight Report)
Raport głównych cech (Signature Themes Report)
Raport kolejność cech (Your Theme Sequence)
Opis Top 3 talentów (Your Top 3 Themes) 
Wskazówki do rozwoju talentów dla nastolatka (Action Items for Youth)
Wskazówki do rozwoju talentów dla rodziców (Action Items for Adults) 
Certyfikat talentów (Certyficate of Talent)
Dodatkowe materiałyModuł E-learningowy
Filmy, artykuły, ćwiczenia.
Dodatkowe materiały edukacyjne – wszystko dostępne on-line- po zalogowaniu na swoje konto- Tablica wyników/ Gallup Access
Skoroszyt do ćwiczeń dla dziecka (Strenghts Explorer Workbook) i Przewodnik dla rodziców (Parent Guide). Materiały te są w języku angielskim.
Na stornie filmy informujące

Pytania:

Wykonałem badanie CliftonStrengths i odkryłem 5 dominujących talentów. Teraz chce poznać kolejność pozostałych talentów. Czy muszę wykonać badanie ponownie?

W tym wypadku nie trzeba wykonywać badania ponownie, gdyż odpowiadając na 177 par stwierdzeń Twoje talenty są od razu uszeregowane od dominujących do tych mniej używanych. Kod dostępu do badania nie tylko pozwala je wykonać, ale jednocześni określa o jakiej ilości talentów dostaniesz informację (5 dominujących, wszystkie 34, czy te od 6 do 29 talentu).

W trakcie badania nie odpowiedziałem na kilka pytań. Czy to jest problem?

To się czasami zdarza i nie martw się tym. Kalkulacja wyniku przewiduje takie sytuacje.

Czy badanie CliftonStrengths warto powtarzać?

Generalnie Gallup nie poleca wykonywanie badania wielokrotnie. Pierwsze ukończenie badanie jest najbardziej wiarygodne. Przy powtarzaniu badania może się okazać, ze talenty w pierwszej dziesiąte zmieniają soje miejsce w obrębie tej dziesiątki. Kasia generalnie nie poleca.

Czasami osoby, które wykonują ponownie potem czują że pierwszy wynik był najbardziej odzwierciedlający ich sposób myślenia i zachowania.

Dużo więcej pytań i odpowiedzi (w języku polskim) znajdziesz na stronie Centrum Pomocy Gallupa.

Linki:


Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych ?

Dziękujemy! ?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *