Talenty Dużych i Małych
TDiM 050: Jak rozumiesz słowo "talent"? - odcinek jubileuszowy
Loading
/

Pomysł na ten odcinek zrodził się już dawno, jeszcze w czasie wakacji, gdy wyszło mi z wyliczania i planowania kolejnych nagrań, że akurat okrągły 50 odcinek przypadnie w czasie, gdy stuknie 2 lata odkąd istnieje podcast Talenty Dużych i Małych.

Pierwsze nagranie podcastu opublikowałyśmy z Kasią Bieleniewicz 26 września 2019 roku, a za mną już 49 odcinków.

Myślałam nad tematem i formą odcinka jubileuszowego. Marzyło mi się coś a’la przyjęcie, gdzie spotkam wiele różnych osób, na którym co chwila będę miała okazję rozmawiać z inną osobą.

Tematem łączącym nas miała być praca z młodymi osobami, nastolatkami i rodzicami oraz ich wspieranie w różnej formie. I tu myślałam po prostu o rodzicach, potem włączyłam w to opiekunów, wychowawców, trenerów, aż wreszcie nauczycieli, doradców rodzinnych i zawodowych. Każda osoba wydawała mi się interesująca, każda mogła być ciekawym rozmówcą na moim jubileuszowym przyjęciu.

W końcu wybrałam temat i zdecydowałam się po prostu zapytać jak rozumiane jest przez nich słowo „talent”.

Bo wbrew pozorom czuję, że zamykam się w tak zwanej bańce talentowej, w której myślę i rozumiem talent jednostronnie. Od tej Gallupowej strony.

A czy inne osoby pracujące z nastolatkami też tak myślą? Jak one rozumieją słowo talent?

W odcinku całkowicie oddaję głos moim rozmówcom. To oni mają swobodę opowiadania o talencie i możesz usłyszeć ich definicję. I jak w talentach Gallupa, każdy talent jest tak samo dobry, każdy ma swoją moc, tak i tutaj każda wypowiedź ma swoją wartość i znaczenie.

W odcinku gościnnie udział wzięli:

  • Monika Dudek
  • Katarzyna Łaszkiewicz
  • Adrianna Stolarczyk
  • Joanna Bzdzion
  • Paweł Sieradzan
  • Mirosław Szychowski

Chciałam serdecznie podziękować moim wszystkim gościom za przyłączenia się do świętowania podcastowego jubileuszu. Dziękuję za każdą wypowiedź związaną z rozumieniem słowa talent, za każdą obserwację i myśl. I za odwagę, bo wiem, że niektórzy mieli obawy przed nagraniem.
Dużo więcej o rozmówcach dowiesz się z wpisu na stronie podcastu >>>link

Dobrego słuchania odcinka!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *