Talenty Dużych i Małych
TDiM 057: Talent Strateg [Strategic]
Loading
/

Jeśli talent Strateg jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Talent Strateg należy do domeny myślenia strategicznego i często to właśnie ten talent uważany jest za głównego reprezentanta tej grupy talentów.

Co ciekawe słowo strategia w słowniku języka polskiego objaśniona jest jako „dział sztuki wojennej obejmujący przygotowanie i prowadzenie wojny oraz poszczególnych jej kampanii i bitew”. Drugie wyjaśnienie zaś to „przemyślany plan działań w jakiejś dziedzinie”.

Natomiast strateg w tym samym słowniku to może być „znawca strategii wojennej lub dowódca kierujący dużymi operacjami wojennymi” albo „osoba umiejąca zaplanować i przeprowadzić trudne i długotrwałe akcje”. I to planowanie rozmaitych taktyk i koncepcji w długiej perspektywie może być jednym z kluczy do zrozumienia tego talentu.

Gallup wyjaśnia, że osoby, które wyróżnia cecha Stratega, tworzą alternatywne sposoby postępowania i przebiegu wydarzeń. Napotykając jakiekolwiek sytuacje, potrafią szybko dostrzec w nich istotne i znaczące schematy oraz kwestie.

Talent Stratega daje jego posiadaczom orientację pośród bezładu i pozwala odnajdywać właściwą drogę. Tego nie można się nauczyć. Jest to specyficzny sposób myślenia, charakterystyczne podejście do świata jako całości, perspektywa, która pozwala dostrzec schemat tam, gdzie inni widzą tylko gmatwaninę.

Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Strateg opowiedziały : Joanna Czarnecka, Karolina Brzozowska i Renata Gut.

Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka. >>> więcej

A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Strateg i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *