Talenty Dużych i Małych
TDiM 063: Talent Zbieranie [Input]
Loading
/

Jeśli talent Zbieranie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Zbierania, pragną wiedzieć więcej. Często lubią zbierać i archiwizować wszelkiego rodzaju informacje.

Są to osoby, które chcą wiedzieć więcej, bo chcą posiadać więcej danych wejściowych (Input). Gromadzą odpowiednie dane na wejściu swojego procesu myślenia strategicznego. Są przy tym dociekliwe i ciekawe świata. Wszystko jest dla niech ekscytujące, a świat wydaje się pełen interesujących różnorodności i złożoności.

I aby zaspokoić swój talent Zbierania [Input], aby mieć dostateczną ilość danych na wejściu, osoby takie dużo czytają, dowiadują się, szperają w rozmaitych źródłach informacji i gromadzą te ciekawostki w zakamarkach swojego umysłu.

Aż przychodzi moment, chwila, gdy w odpowiednim czasie zgromadzone dane będzie mogła podać. Wreszcie nastąpi moment outputu, podania danych wyjściowych, w odpowiedniej formie, ilości i jakości.

Metaforą tego talentu, podawaną przez Gallupa, jest gąbka, która chłonie i dozownik, który porcjuje. Input-output, biorę i daję, a między tym wszystkim procesuję i przetwarzam, bo taka jest moc tego talentu.

Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Zbieranie opowiedziały : Aga Wróblewska, Joanna Brzozowska-Wabik i Aneta Duk

Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka. >>>więcej

A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Zbieranie i korzystaj z jego mocy!

Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *