Jeśli talent Zbieranie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

Talenty Dużych i Małych
TDiM 063: Talent Zbieranie [Input]
Loading
/
W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Zbierania, pragną wiedzieć więcej. Często lubią zbierać i archiwizować wszelkiego rodzaju informacje.

Są to osoby, które chcą wiedzieć więcej, bo chcą posiadać więcej danych wejściowych (Input). Gromadzą odpowiednie dane na wejściu swojego procesu myślenia strategicznego. Są przy tym dociekliwe i ciekawe świata. Wszystko jest dla niech ekscytujące, a świat wydaje się pełen interesujących różnorodności i złożoności.

I aby zaspokoić swój talent Zbierania [Input], aby mieć dostateczną ilość danych na wejściu, osoby takie dużo czytają, dowiadują się, szperają w rozmaitych źródłach informacji i gromadzą te ciekawostki w zakamarkach swojego umysłu.

Aż przychodzi moment, chwila, gdy w odpowiednim czasie zgromadzone dane będzie mogła podać. Wreszcie nastąpi moment outputu, podania danych wyjściowych, w odpowiedniej formie, ilości i jakości.

Metaforą tego talentu, podawaną przez Gallupa, jest gąbka, która chłonie i dozownik, który porcjuje. Input-output, biorę i daję, a między tym wszystkim procesuję i przetwarzam, bo taka jest moc tego talentu.

W tym odcinku udział wzięły:

Aga Wróblewska – pomaga skuteczniej działać online. Wspiera kobiece marki w wejściu do Internetu, by się w nim rozgościć, działać i zarabiać z lekkością. Towarzyszy w tworzeniu strategii marki i jej obecności w sieci, projektuje strony www, sklepy i platformy kursowe, przeprowadza audyty UX, wdraża newslettery i kampanie marketingowo-sprzedażowe, motywuje do działania, analizuje, daje wskazówki i łączy kropki.
Strona główna Skuteczna online
Profil na Instagramie

Joanna Brzozowska-Wabik – Certyfikowany Coach Mocnych Stron Gallupa i twórczyni marki Love2learn. Projektantka kariery i doradca zawodowy. Wspiera rozwój zawodowy, skupiając się na talentach i mocnych stronach. Prywatnie jest żoną oraz mamą Laury i Oskara. Sama mówi, że bycie mamą to najpiękniejsza, ale też najtrudniejsza rola jej życia, dlatego wspiera innych rodziców w odkrywaniu talentów ich dzieci i przekształcaniu tych talentów w mocne strony.
Strona główna Love2learn

Aneta Duk – projektant graficzny z ponad 16-letnim doświadczeniem. Projektowania graficznego uczyła się samodzielnie, jednak studia na politechnice w dużym stopniu przyczyniły się do tej edukacji. Od drugiego roku studiów szkoliła swój warsztat, a zwłaszcza nabierała biznesowego doświadczenia, pracując jako projektant graficzny w Fundacji Manus, działającej na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej. Później jako koordynator marketingu, w dalszym ciągu będąc głównym projektantem.
Obecnie łączy pracę we własnej pracowni graficznej z pozycją Art Director w agencji reklamowej, w której z zespołem kilku projektantów prowadzi klienta z branży retail. Dodatkowo prowadzi blog i podcast na temat komunikacji wizualnej.
Szerokie zainteresowania sprawiły, że posiada szereg umiejętności nie związanych z obecnym przedmiotem jej działalności. Należą do nich znajomość takich technologii jak: php, js, jquery, css, sass. Nie są jej obce także: SEO i marketing w wyszukiwarkach. Jednak najwięcej uwagi poświęca projektowaniu, ze szczególnym naciskiem na branding. Obecnie skupia się przede wszystkim na szkoleniu warsztatu z rysunku i projektowaniu grafiki użytkowej. Jej konikiem jest również kompleksowe projektowanie marki (strategii marki, strategii komunikacji).
Strona główna Anety Duk
Portfolio
Profil na Instagramie

Jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Zbieranie i korzystaj z jego mocy!

Linki:

Strona Tropicieli Talentów i więcej o nastoletnich talentach
Profil Podcastu na Instagramie

Pozostałe odcinki o talentach wymienione w tym odcinku:

TDiM 038: Talent Uczenie się [Learner]
TDiM 042: Talent Wizjoner [Futuristic]
TDiM 045: Talent Odkrywczość [Ideation]
TDiM 057: Talent Strateg [Strategic]
TDiM 056: Talent Kontekst [Context]
TDiM 060: Talent Intelekt [Intellection]

Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *