Jeśli talent Rywalizacja jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

Talenty Dużych i Małych
TDiM 065: Talent Rywalizacja [Competition]
Loading
/
W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Rywalizacji, mierzą swój postęp porównując go z postępem innych ludzi. Dążą do tego, aby zająć pierwsze miejsce i uwielbiają współzawodnictwo.

„Gotowi, do startu, start, zobaczymy kto będzie najlepszy”- tak może myśleć osoba z talentem Rywalizacja. Zawsze gotowa, by stanąć w szranki z godnym siebie przeciwnikiem. Nie unika zawodów i konkurowania.

Rywalizacja ma swoje źródło w porównywaniu. Patrząc na świat osoby takie są instynktownie świadome tego, jak radzą sobie inni. Dokonania innych są osób z talentem Rywalizacja ostatecznym kryterium. Nie jest ważne jak bardzo się starały, czy też jak szlachetne były ich intencje. Jeśli zrealizowały plan, ale inni poradzili sobie lepiej od nich, czują, że ich osiągnięcie jest niepełne.

W tym odcinku udział wzięli:

Marzena Rusinowska – psychoterapeutka na drodze do certyfikacji, na co dzień pracująca w firmie ubezpieczeniowej jako HR biznes partner. Od pięciu lat zafascynowana talentami Gallupa, z pasją wdrażająca talenty w organizacjach. Poza tym spełniona mama trójki dzieci i żona. 
Profil Marzeny na LinkedIn

Marcin Milewicz – z niezwykłą charyzmą, ambitny i uzdolniony programista z niesłabnącą motywacją, który do tego posiada samodyscyplinę i umiejętność pracy bez nadzoru, a jednocześnie potrafi zarządzać procesami i kierować ludźmi.
Profil Marcina na LinkedIn

Jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Poznaj talent Rywalizacja i korzystaj z jego mocy!

Linki:

Strona Tropicieli Talentów i więcej o nastoletnich talentach
Profil Podcastu na Instagramie

Pozostałe odcinki o talentach wymienione w tym odcinku:

Nastoletni talent Competing- Współzawodnictwo
TDiM 023: Talent Współzawodnictwo [Competing]

Odcinek jubileuszowy na drugie urodziny podcastu:
TDiM 050: Jak rozumiesz słowo „talent”? – odcinek jubileuszowy

Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *