Jeśli talent Pryncypialność jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.

Podcast Talenty Dużych i Małych
Talenty Dużych i Małych
TDiM 066: Talent Pryncypialność [Belief]
Loading
/
W tym odcinku:
  • Definicja talentu
  • Sonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentem
  • Słowniczek talentu
  • Podpowiedzi związane z samoobserwacją
  • Wskazówki do wykorzystania w edukacji
  • Strategie rodzicielskie

Osoby, które wyróżnia cecha Pryncypialności, mają pewne fundamentalne zasady, które są dla nich niezmienne. Z tych właśnie zasad wypływa określony cel ich życia.

W swym życiu  kierują  się stałymi wartościami, zgodnie z którymi tworzą swe życiowe cele i zmierzają do ich realizacji. Normy moralne oraz odpowiedzialność mają dla nich ogromne znaczenie. Talent ten sprawdza się przede wszystkim w ich życiu rodzinnym i wpływa na pozytywne relacje z najbliższymi.

Dla takich osób kariera zawodowa oraz sytuacja materialna nie są jedynymi wartościami w życiu. To powoduje, że mimo licznych obowiązków służbowych, zawsze są w stanie znaleźć czas dla najbliższych, a dobro jest dla nich jedną z podstawowych wartości w życiu.

Cecha Pryncypialności sprawia, że łatwo im zaufać. Ona także powoduje, że praca osób z tym talentem musi być zbieżna z wyznawanymi przez ich wartościami. Praca musi posiadać sens i być ważna, a będzie ważna tylko wówczas, gdy pozwoli żyć osobom z tym talentem w zgodzie z ich przekonaniami, wartościami i zasadami.

DO POBRANIA

Ćwiczenia na określanie wartości życiowych:

Ćwiczenie nr 1.

Ćwiczenie nr 2.

W tym odcinku udział wzięli:

Joanna Bzdzion – Tworzy swoją markę Rodzic-lider. Prowadzi warsztaty dla rodziców i oferuje produkty, wspierające budowanie relacji z dziećmi. Stara się inspirować do zmian – przygotowując podcasty i teksty o relacjach. W swoim działaniu opiera się na metodzie RIE.
Strona główna Rodzic-lider

Anna Brodziak-Cisak– coach wspierająca kobiety w rozwoju osobistym, zafascynowana talentami Gallupa i ich wykorzystaniem w codziennych działaniach.
Strona na Facebook

Kamil Dudziński – Pomaga swoim klientom tworzyć treści do Internetu. Współpracuje z dziesiątkami klientów. Pomaga im tworzyć wideo na YouTube, nagrywać kursy on-line i tworzyć podcasty, które przyciągają tysiące słuchaczy. 
Strona główna Kamila

Jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim

Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:

  • nagrywanie kolejnych odcinków,
  • odpłatny montaż,
  • obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.

Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.

Linki:

Strona Tropicieli Talentów i więcej o talentach Gallupa
Profil Podcastu na Instagramie

TDiM 062: Talent Współzależność [Connectedness]

Podcast możesz subskrybować poprzez:
Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Talenty Dużych i małych”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat.

Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób zainteresowanych talentami dla małych i dużych.

Dziękuję


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *